حلزون

  یادم میاد دوران راهنمایی بود .

توی کلاسی که اسمشو گذاشته بودن المپیاد ریاضی جمع می‌شدیم و هر بار چند تا مسئله ی ریاضی حل می‌کردیم .

از میون اونهمه مسئله یکیشون رو خیلی دوست دارم :

« حلزونی ته یک چاه گیر افتاده. روز شروع میکنه به بالا رفتن از دیواره‌ی چاه . به کندی   ۲ متر از روی دیواره ی چاه بالا میره .

شب ؛ همون‌‌طور روی دیواره‌ی چاه می‌خوابه و در خواب ؛ یک متر سر می‌خوره و پائین میاد.و باز روز‌ها و شب‌های بعد . حساب کنید چقدر طول میکشه ....»

میتونید این مسئله رو حل کنید فقط ...

                       لطفا طفلک حلزون بیچاره رو هم دعا کنید !

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستی گفته بود از دید او « اولین معلم زندگی » بیشتر سزاوار مادر است تا پدر .

فردا روز اوست . بیاد بیاور در این روز  کسی به جهان آمد که پیش از همه ی معلم‌ها و بعد از خدا نه داشته های درون ذهنت ؛ که همه‌ی وجودت از اوست .

فرشته‌ای که همیشه می‌توانی او را مادر صدا کنی . 

/ 22 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
والنتين

سلام. يادمه منم اين سوالو وقتی انجمن رياضی دانان جوان ميرفتم حل کردم. ولی الان ديگه حال و حوصله ی اين چيزارو ندارم. دقيقا مشکل همون بود. سرم شلوغ بود و حال و حوصله ی آپدن نداشتم. من آپم. يا حق .

باران

اومدم.آپ نبودی!از شنبه تا حالا !

يک دانشجو

سلام.قبل از هر چيز بايد بگم ازززززت متنفرم که هميشه ......اولا اون مطلب کاملا طنزه حالا چی کار کنم که تو .....دوما هنوز دارم فکر می کنم ببينم برای حلزون خانم(گفتی خانم بود ديگه....پنجشنبه.....)چه نظری می تونم بدم..

فريدون ضرغامي

ابو مجد عزیز سلام. از حضور و نقد ارزنده شما در وبلاگم ساسگزارم امید است مرا با کلمه بهتری به جای فاچعه آشنا بفر مایید.

فريدون ضرغامی

سلام بار ديگر از شما تشکر می کنم.اگر زخمت نمی شود نطر ناقد شمارا به کل قصيده تحت عنوان پس از غدیر چند مطلب پایین تر جلب می کنم شاید د ر ابيات ديگر نظر شما در کل تاْمين شده باشد. نظر ونقددوستان درتجدید چاپ کتاب اعمال می گردد.

زهرا

تو هم مثل من به خود می گویی که امسال بیا و از گناه عاری باش سال های قبل هم این گونه گذشت امروز را بی دلیل بهاری باش...

زهرا

خواستم سال نو رو به همه تبریک بگم چه اونایی که به من سر زدن و منو میشناسن چه اونایی که منو نمی شناسن و به من سر نزدن. بیاندیش... بهترین چیست؟ آن بهترین را برایت آرزومندم.

مريم

سلام عزيزم اميدوارم خوب باشی و سال جديدم سالی پربار برات باشه در کنار خونوادت و وبتم جالبه اميدوارم موفقتر بشی در کارات خوشحال می شم به ما هم يه سری بزنی تا بعد يا علي

محمد

حالا يه حلزون که اولا فقط ميرفته بالا بعدا مثل حلزون تو شده و بعد يه کم ميره بالا و کلی مياد پايين و آخر سر ميرسه ته چاه و همين جور فرو ميره توی گل . ديگه از توی گل هم که نميشه دهنه ی چاهو ديد ميشه؟